;

Annem ve Ben Projesi” bir yılda 2 bin 500 çocuk ve 2 bin 500 anne ile bir araya geldi  

TİKAV koordinatörlüğünde, TÜGİAD Ankara Şubesi üyelerinin desteğiyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata geçirilen “Annem ve Ben Projesi”, bir yılda yaklaşık 2500 çocuk ve 2500 anne ile kucaklaştı.

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, TÜGİAD Ankara Şubesi üyelerinin desteğiyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir yıldır devam eden “Annem ve Ben Projesi”, dokuzuncu çalışmayla tamamlandı. 2015 Ocak ayından bu yana devam eden ve bir yılda dokuz farklı etkinliğin düzenlendiği proje kapsamında yaklaşık 2 bin 500 anne ve 2 bin 500 çocuk ile bir araya gelindi.

Çocuklara özel yöresel kukla ve palyaço gösterisi

“Annem ve Ben Projesi”nin 14 Aralık’ta yapılan son çalışmasına; Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 2. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Mehmet Tahiroğlu, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Murat Kızılgün, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz ve TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı ile birlikte TİKAV ve TÜGİAD Ankara Şubesi yetkilileri katıldı. Projenin son çalışmasında yaklaşık 270 çocuk ve onlara refakat eden 270 anne ile buluşuldu. Etkinlikte, çocuklara yöresel kukla ve palyaço gösterisi düzenlendi. Gösterilerin ardından doğum günü kutlaması yapılarak çocukların katılımında dans edildi.

Kızılgün, amacımız çocuklarımıza moral vermekti

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Murat Kızılgün: “TİKAV Onursal Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz başta olmak üzere “Annem ve Ben Projesi”nin hayata geçirilmesinde emekleri bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Projenin ayda bir kez de olsa yapılan aktivitelerle çocukları ve aileleri bulundukları ortamdan uzaklaştırdığını ve moral verdiğini ifade eden Kızılgün, fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel alanlara yönelik faaliyetler ile çocuklarımızın ve annelerinin bir çok ihtiyacının karşıladıklarına inandığını belirtti.

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz ve TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı bu anlamlı projeyi hayata geçirmiş olmaktan dolayı yaşadıkları mutluluğu ifade edip başta projeyi destekleyen Kamu Hastaneleri Kurumu ile Hastane Yönetimi olmak üzere tüm destekçilere teşekkürlerini bildirdiler. Çocuklara acil şifalar dileyerek annelere projeye katılımlarından dolayı teşekkür ettiler. 

Tiyatro, sihirbazlık gösterisi ve doğum günü kutlamaları yapıldı

“Annem ve Ben Projesi”, Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, TÜGİAD Ankara Şubesi üyelerinin desteğiyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar ve onlara refakat eden anneler için moral ve motivasyon desteği sağlamak üzere geçtiğimiz 2015 Ocak hayata geçirilmeye başladı.

Proje kapsamında bir yıl boyunca dokuz farklı etkinlik düzenlendi. Etkinliklerde, doğum günü kutlaması, yöresel kukla gösterisi, palyaço gösterisi, balon show, tiyatro, sihirbazlık gösterileri, dans, ritim atölyesi, söyleşi programı, kuaför hizmeti gibi aktiviteler organize edilerek, çocuklar ile onlara refakat eden annelerin fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel alanlara yönelik faaliyetler gerçekleştirildi.