;

Annem ve Ben Projesi ile altı ayda 3 bin çocuk ve anneye ulaşıldı


TÜGİAD Ankara Şubesi ve TİKAV işbirliğinde Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata geçirilen “Annem ve Ben Projesi”nin birinci dönemi tamamlandı. Proje kapsamında altı ayda yaklaşık 3.000 çocuk ve anne ile bir araya gelindi.

 

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Türkiye Genç İşadamları Derneği Ankara Şubesi işbirliğinde hayata geçilen “Annem ve Ben Projesi”, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden çocuklara moral ve motivasyon desteği sağlamaya devam ediyor. Ocak ayında ilk çalışması yapılan ve yıl sonuna kadar devam edecek olan projenin birinci dönemi 18 Haziran’da TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri ile TİKAV temsilcilerinin katılımında etkinliklerle  tamamlandı.


İlizyon gösterisi yüzlerde tebessüm bıraktı

Çocuklara moral desteği sağlamak amacıyla etkinlik kapsamında düzenlenen ilüzyon ve palyaço gösterisi tedavileri devam eden miniklerin yüzlerinde tebessüm bıraktı. Eğlenceli geçen gösterinin ardından çocuklara kitap; annelerine ise hijyen paketleri hediye edildi.


Hastanede kuaför hizmeti verildi.

Ayrıca,çalışmalar dâhilinde 15 Haziran’da Ankara Crush Kuaför ve Ankara BC Kuaför’den gelen gönüllü ekiplerin katılımı ile çocukların ve annelerin saç bakımları yapıldı. Tedavileri nedeniyle uzun süre hastanede yatan çocukların ve onlara refakat eden annelerin kuaför ihtiyaçları bu çalışma ile giderildi.


Projeyle altı ayda 3 bin anne ve çocuk ile bir araya gelindi

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uygulanan “Anne ve Ben Projesi”nin birinci dönemi boyunca yaklaşık 3.000 çocuk ve anne ile bir araya gelindi. Etkinliklerde, hastanede tedavileri nedeniyle uzun süre yatan çocukların ve onlara refakat eden annelerinin, fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımları sağlandı.


Yıl sonuna kadar devam edecek “Annem ve Ben Projesi” ile çocukların ve tedavi süreçlerinde onlara refakat eden annelerinin hastalıkla mücadelelerinde moral ve motivasyonlarını artırılması amaçlanıyor. Bu ay yapılan altıncı çalışmayla birinci dönemi tamamlanan Projenin ikinci dönemi Eylül ayında başlayacak.