;

“Annem ve Ben Projesi”nin ikinci çalışmasında 270 çocuk ve 270 anne ziyaret edildi


Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi işbirliği ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata geçirilen “Annem ve Ben Projesi”nin ikinci çalışması 23 Şubat’ta gerçekleştirildi.

 

Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu ve Halkbank Erkek Voleybol Takımı oyuncularının konuk olduğu etkinliğe; TİKAV Onursal Başkanı ve Akfen Yönetim Kurulu Başkanı  Sayın Hamdi AKIN,  TİKAV ve TÜGİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Etkinlik ile  Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden 270 çocuk ve onlara refakat eden 270 anne misafir edildi.


HalkbankSpor Kulübü çocuklara forma dağıttı

Halkbank Spor Kulübü  Erkek Voleybol Takımı oyuncularının katıldığı bir söyleşi düzenlendi. Oyuncular yanlarında getirdikleri Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kupası eşliğinde çocuklara başarı öykülerini anlattı. Karşılıklı sohbet şeklinde ve oldukça keyifli geçen söyleşide, voleybol takımı oyuncuları çocuklara kenditakımlarının formalarını hediye etti. Projenin ikinci çalışması kapsamındayapılan etkinliklerde hastanede tedavileri devam çocuklara refakat edenannelere hijyen paketleri dağıtıldı.


Ara katlarda yatançocuklar ve anneler ziyaret edildi

Etkinliklerin son bölümünde ise, çocuklar için doğum günü kutlaması yapıldı. Daha sonra düzenlenen hastane gezisinde ise Halk Bank Spor Kulübü  Erkek Voleybol Takımı oyuncuları katlarda yatan ve tedavileri nedeniyle salona gelemeyen çocuklar ve anneleri katlarda ziyaret ederek hediyelerini dağıttı.  


“Annem ve Ben Projesi”nin ikinci çalışmasında konuşma yapan TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, “Proje ikinci çalışmasına destek veren gönüllülere teşekkür ederim, çocuklarımıza acil şifalar dilerim”  dedi.


Halkbank Spor Kulübü Başkanı Sayın Selahattin Süleymanoğlu konuşmasında; “Bu teklif bize geldiği zaman her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirterek canı gönülden destek vereceğimizi bildirdik. Bize bu imkanı veren herkese çok teşekkür ederiz, burada çocuklarla birlikte olmaktan çok mutluyuz” dedi.


Voleybol Takımı Oyuncuları konuşmalarında çocuklara, olumlu düşünüp inançlı ve azimli olarak tedavi gördükleri hastalıkları yenebileceklerini söylediler. Bunun için öncelikli olarak çocuklarınkendilerine inanmaları gerektiğine vurgu yaptılar.


2015 yılı boyunca her ayetkinlikler düzenlenecek

Ocak-Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Annem ve Ben Projesi” ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocukların ve onlara refakat eden annelerin fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım sağlaması hedefleniyor. Ayrıca, yapılacak etkinliklerde çocukların ve annelerin hastalıklarla mücadele etmelerine destek olunarak, onlara moral-motivasyon sağlamak amacıyla her ay  çeşitli sosyal-kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek.