;

“Annem ve Ben Projesi”nin Sekizinci Çalışması Yapıldı


“Annem ve Ben Projesi”nin sekizinci çalışmasında Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden çocuklar için teknolojinin hayatımıza etkilerinin ele alındığı bir tiyatro gösterisi yapıldı.


Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, TÜGİAD Ankara Şubesi üyelerinin desteğiyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu yılın başında hayata geçirilen “Annem Ben Projesi”, 26 Kasım’da yapılan etkinlikle sekizinci çalışmasını geride bıraktı.


Çocuklar için tiyatro gösterisi yapıldı

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden 270 çocuk ve onlara refakat eden 270 anne için yapılan etkinlikte, teknolojinin hayatımıza olan etkilerinin konu alındığı eğlenceli ve eğitici bir tiyatro oyunu sergilendi.Tiyatro oyununun ardından doğum günü olan çocuklar için hazırlanan doğum günü pastası kesilerek, kutlama yapıldı. Katlarda çocuklara ve annelere hediyeler dağıtıldı.


TİKAV ve TUGİAD Ankara Şubesi yetkilileri katıldı

Etkinliğin son bölümünde çocuklar ve anneler tedavi gördükleri katlarda ziyaret edilerek, çocuklar için hazırlanan hediyeler ile anneler için hazırlanan hijyen paketleri dağıtıldı. Proje’nin sekizinci çalışmasına TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz ve Vakıf temsilcileri ile birlikte TÜGİAD Ankara Şubesi üyeleri katıldı.  


2015 yılı boyunca sekiz farklı etkinlik düzenlendi

“Annem ve Ben Projesi” ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocukların ve onlara refakat eden annelerin fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım sağlaması hedefleniyor. Ayrıca,çocuklar ve anneler için moral ve motivasyon desteği sağlamak sanatsal,kültürel ve eğlenceli aktiviteler düzenlenmektedir. Etkinlikler kapsamında iki binden fazla çocuk ve anne ile bir araya gelindi.