;

Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi ile Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu yeni eğitim yılına hazır


TİKAV koordinatörlüğünde ve MIP finansörlüğünde hayata geçirilen Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi kapsamında bu yıl tadilatı yapılan Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu yeni öğretim yılına hazır. Okulun teslim töreni 8 Eylül 2015 Salı günü, saat 11:00’da gerçekleştirilecek. 

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ile Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) işbirliğinde hayata geçirilen ve gençlerin eğitim ortamlarının çağımızın gereksinimlerine uygun şekilde iyileştirilmesini hedefleyen Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi, Mersin ilinde bulunan ve İl Milli Eğitim Müdürü tarafından belirlenen okulların tadilatı ile eğitime destek olmaya devam ediyor. 

Okul boyandı, sınıf kapıları yenilendi
2015 yılında Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu ve Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Mimar Sinan Ortaokulu binalarının bakım ve onarım çalışmaları proje kapsamına alındı. Bu doğrultuda otuz derslikli Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu’nda, binanın iç ve dış duvar boya-badanası, seramik kaplaması ve genel tadilatı yapıldı. Okulun, elektrik tesisatı, askıları, duvar panoları, sınıf ve oda kapıları yenilendi. Ayrıca kız- erkek tuvaletlerinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilerek, okul binası önüne korkuluk yapıldı. Mimar Sinan Ortaokulu’nun otuz derslikli binasının iç-dış boya badanası yapıldı.

Teslim töreni 8 Eylül’de yapılacak
Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu, 8 Eylül 2015 Salı günü saat 11:00’da il protokolü ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın katılımı ile düzenlenecek resmi törenle okul yetkililerine ve okulun asıl sahipleri olan öğrencilere teslim edilecek. 

İlk olarak 2012 yılında başlayan ‘Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi’ ile bugüne kadar her yıl Mersin’de en az bir okulun bakım ve onarımı yapıldı. 2015 yılında iki farklı okulun bakım ve onarım çalışmasının sonlanmasıyla bu yıl Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi tamamlandı. 2016 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek okullar proje kapsamına alınarak bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilecek.