;

TİKAV XIII. Grup bursiyerlerine Bireysel Gelişim Programı’nı tanıttı

 

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Fırat Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden Bireysel Gelişim Programı(BGP) XIII. Grup bursiyerleri, 2016 Oryantasyon Programı’na katıldı. Bursiyerler, BGP’yi tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde ayrıca farklı meslek gruplarından yöneticiler ile bir araya geldi.

 

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Bireysel Gelişim Programı XIII. Grup bursiyerleri 2-5 Şubat 2016 tarihleri arasında Ankara Dikmen Polis Moral Eğitim Merkezi’nde düzenlenen 2016 Oryantasyon Programı’na katıldı. Bursiyerlerin üç buçuk yıl boyunca uygulayacakları Bireysel Gelişim Programı’nı tanıtmak amacıyla organize edilen ve toplam 25 öğrencinin katıldığı etkinliklerde ilk olarak TİKAV’ın misyonu ve vizyonu ile hayata geçirilen projeler anlatıldı.

 

Program anlatıldı; yabancı dil seviyeleri tespit edildi

Öğrenciler ardından bursiyer olarak devam edecekleri süre boyunca katılacakları Bilgisayar Okur Yazarlığı ve Bireysel Okuma gibi eğitimler hakkında bilgilendirildi. Daha sonra Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı tanıtıldı ve The Sandwich Method İngilizce eğitimi verildi. İngilizce eğitimi kapsamında seviye tespit sınavı yapıldı ve öğrencilere test sonuçlarına göre yabancı dil kitapları dağıtılarak örnek ders çalışması gerçekleştirildi.

 

Çeşitli söyleşiler gerçekleştirildi

Oryantasyon Programı kapsamında bursiyerler, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Akfen Holding Murahhas Aza’sı İrfan Erciyas, TİKAV ve Akfen Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın, TİKAV Denetim Kurulu Üyeleri Serpil Dardağan, Gülbin Bekit Uzuner ve Aybeniz Sezgin ile Emekli Vali Cemil Serhadlı ve eşi, TAV Ankara İnsan Kaynakları Müdürü Esra Ayken ile söyleşilerde bir araya geldi.


Anıtkabir’i ziyaret ettiler

Bireysel Gelişim Programı XIII. Grup bursiyerleri, oryantasyon programının son gününde ise Anıtkabir’i ziyaret etti. Daha sonra sosyal aktivite olarak Ankamall AVM’yi gezen bursiyerler, toplu olarak katıldıkları sinema aktivitesi ile programlarını tamamladı.