;

2014-2017 TİKAV Bursiyerleri

2017 Yaz Programı ve Mezuniyet Töreni


2017 Yaz Programı 04-09 Haziran 2017 tarihleri arasında Elazığ Fırat Üniversitesinde öğrenim görmüş olan TİKAV bursiyerlerinin katılımıyla İstanbul’da yapıldı. Program kapsamında bursiyerler kişisel gelişim eğitimleri, meslek gezileri, kültür gezileri ve söyleşilere katıldılar. Mezuniyet Töreni ile de bursiyerler Bireysel Gelişim Programı Başarı Belgeleri, The Duke of Edinburgh’s International Award Altın Sertifikaları ve The Sandwich Method İngilizce Sertifikalarını aldılar.

 

09 Haziran a 2017 - Akfen İnşaat Ataşehir Projesi Şantiye Gezisi

TİKAV bursiyerlerimizin katılımıyla Akfen İnşaat Ataşehir Projesi şantiye gezisi yapıldı. Gezi Kapsamında Akfen İnşaat Proje Müdürü Cem Ortakçı tarafından tanıtım yapılarak, şantiye alanları ile ilgili bilgi alındı. 

08 Haziran 2017 - Mezuniyet Töreni

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) mezuniyet töreni Karaköy Novotel’de yapıldı. Mezuniyet törenine, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, TİKAV Yönetim Kurulu Üyeleri Pelin Akın, İrfan Erciyas, Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Fuad Karaağaoğlu, Akfen Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Metin Yıldıran, IBS Sigorta Genel Müdürü Murat Çiftçi ile birlikte Akfen Holding çalışanları ve programa destek veren gönüllü mentorler katılmıştır.  Törende, Fırat Üniversitesinden mezun olan bursiyerler TİKAV Bireysel Gelişim Programı Başarı Belgesi, The Duke of Edinburgh’s International Award Altın Sertifikası ve The Sandwich Method İngilizce Sertifikalarını aldılar.           

08 Haziran 2017 – TİKAV Onursal Başkanı Hamdi Akın İle Buluşma

TİKAV Bireysel Gelişim Programı’ndan mezun olan bursiyerlerle bir araya gelen Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “İngilizce çok önem taşıyor. Bilmezseniz bizim gibi firmalarda yeriniz yok. İsterseniz okul birincisi olun ancak yabancı diliniz yoksa hiçbir şansınız olmaz” diye konuştu. Kendisinin 50 yaşından sonra İngilizceyi öğrenmeye başladığına dikkat çeken Akın, “Almanca okumuştum, İngilizce ile ilgili bir şey bilmiyordum. Ama önemini görüp bu yaşta çabaladım” dedi. Türkiye’nin lokal değil uluslararası eğitimli insanlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Hamdi Akın, “Telefonu kaldırdığınızda dünyanın her tarafında konuşabileceğiniz dostlarınız olmalı” dedi. 

07- 08 Haziran 2017 - RYLA Eğitimi

Fırat Üniversitesi’nden mezun olan bursiyerlerimizin katılımıyla Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde RYLA Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimde iletişim kurma, iletişim eksenleri, kişilik profilleri konularına değinilerek, proje çalışmaları ve liderlik ile ilgili uygulama çalışmaları yapıldı. 

07 Haziran 2017- Alper Yılmaz ile Söyleşi

Fırat Üniversitesinden mezun olan TİKAV Bursiyerlerinin katılımıyla Levent Avantgarde Hotel’de Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz ile söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi ile Yılmaz deneyimlerini paylaşarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşi öncesinde ayrıca Esas Sosyal katılımcıları ile buluşma programı gerçekleştirildi. 

07 Haziran 2017 – IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Gezisi

TİKAV Bursiyerleri tarafından Yaz Programı kapsamında IBS Sigota’ya ziyaret gerçekleştirildi. IBS Sigorta yetkilileri tarafından tanıtım yapıldı ve bursiyerlerin soruları cevaplandı. 

07 Haziran 2017 – İbrahim Süha Güçsav ile Söyleşi

TİKAV Bursiyerlerinin katılımıyla Akfen Holding CEO’su İbrahim Süha Güçsav ile IBS söyleşi gerçekleştirildi. Bursiyerler ile deneyimlerini paylaşan Güçsav onlardan gelen soruları yanıtladı. 

06 Haziran 2017 – Tiyatro Gösterimi

Fırat Üniversitesi BGP XII. Grup bursiyerleri Yaz Programı sosyal etkinlik programları kapsamında Moda Sahnesi’nde “Akciğer” adlı tiyatro oyunu izlendi.


06 Haziran 2017 – İstanbul Kültür Gezisi

Fırat Üniversitesi BGP XII. Grup bursiyerleri Yaz Programı kapsamında İstanbul’un tarihi mekanları, Kapalı Çarşı gibi yerler gezilerek kültürel özellikleri hakkında bilgi alındı. 

06 Haziran 2017 - İstanbul Modern Sanat Müzesi Gezisi

TİKAV Bursiyerlerinin katılımıyla İstanbul Modern Sanat Müzesi Gezisi gerçekleştirdi. Bursiyerler Müze gezisi sırasında Liman Sergisini gezme şansını yakaladılar. 

06 Haziran 2017 – İstanbul’74 Gezisi

TİKAV Bursiyerlerinin katılımıyla İstanbul’74Gezisi gerçekleştirdi. Bursiyerler gezi sırasında İstanbul’74 ile ilgili bilgi alarak, mücevher sergisini gezme fırsatı yakaladılar.                                  

05 Haziran 2017 – Martaş Otomotiv Gezisi ve Hadi Özalp ile Söyleşi

Yaz Programı Meslek Gezileri kapsamında TİKAV Bursiyerlerinin katılımıyla Martaş Otomotiv merkez binası gezildi. Yönetim Kurulu Üyeleri Ziya Özalp ve Cem Baver Özalp tarafından Martaş Otomotiv ve sektör ile ilgili bilgiler paylaşıldı ve öğrencilerin soruları yanıtlandı.  Sunum ve tanıtım sonrasında Lojistik Merkezi gezilerek Martaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özalp ile söyleşi programı gerçekleştirdi. Söyleşide bursiyerlerle tecrübelerini paylaşan Özalp, onlardan gelen soruları yanıtladı ve keyifli bir söyleşi programı gerçekleştirildi.                     


   

                                              

05 Haziran 2017 - Borusan Holding Gezisi

TİKAV Bursiyerleri tarafından program kapsamında Borusan Holding’e ziyaret gerçekleştirildi. Borusan yetkilileri tarafından Holding tanıtımı yapıldı ve bursiyerlerin soruları cevaplandı. Bursiyerler ayrıca Perili Köşk Müzesi’ni gezerek farklı sanatçıların resim, heykel, yerleştirme, video ve fotoğraf çalışmalarını da görme şansı yakaladı. 

05 Haziran 2017 - İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Teknik Gezisi

2017 Yaz Programı kapsamında TİKAV Bursiyerleri İstanbul Deniz Otobüslerini gezdiler. Gezi kapsamında İDO’nun işleyişi ve çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler alındı.