;

Evde Okullu Olduk Projesi


2017 yılında TİKAV ve  Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. iş birliğinde hayata geçirilen “Evde Okullu Olduk Projesi” ile 0-6 yaş aralığındaki çocukların bedensel, psiko-motor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerine evde destek olma yöntemleri konusunda ebeveynleri bilgilendirmek ve okul öncesi eğitimin önemi hakkında farkındalık yaratmak hedeflenmiştir. 

“Evde Okullu Olduk Projesi” ile daha sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için; eğitimi  okula bırakmayıp evde çocuklarla verimli vakit geçirilmesinin önemi ele alınmıştır. Proje kapsamında annelere 0-6 yaş grubu çocukların sağlık taramaları hakkında bilgi verilmiş ve çocuklarla nitelikli zaman geçirmenin yanında onların gelişim süreçlerine destek olabilecek ev içi aktivitelerle ilgili atölye çalışması yapılmıştır. 

      


Proje, Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. bünyesinde yatırımları yapılan Otluca HES (Anamur, Mersin), Sırma HES (Bozdoğan, Aydın), Sekiyaka HES (Seydikerem, Muğla), Demirciler HES (Kale, Denizli), Kavakçalı HES (Ula, Muğla), Gelinkaya HES (Ilıca, Erzurum), Saraçbendi HES (Gemerek, Sivas), Çamlıca HES (Yahyalı, Kayseri), Doruk HES (Dereli, Giresun), Yağmur HES (Trabzon), Çalıkobası HES (Giresun, Bulancak), Yeşilvadi GES (Denizli), Yaysun GES (Konya), Solentegre GES (Elazığ) ve Doğançay HES (Sakarya) işletmelerinin bulunduğu toplam 15 lokasyonda uygulanmıştır. 

Daha sağlıklı bireyler yetiştirilmesine, aile içi iletişimin güçlenmesine, ülkemizde yaygınlaştırılmaya çalışılan okul öncesi eğitim çalışmalarına destek vermeyi amaçlayan ve Türkiye’de 15 farklı lokasyonda uygulanan bu proje kapsamında yaklaşık 1000 kişiye ulaşılmıştır.