;


26 Ocak 2017- "Evde Okullu Olduk Projesi" Birinci Çalışması 

TİKAV koordinatörlüğünde ve Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde 2017 yılında Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. bünyesindeki HES ve GES işletmelerinin bulunduğu 15 farklı kırsal bölgede gerçekleştirilecek olan “Evde Okullu Olduk Projesi”nin ilk çalışması 26 Ocak 2017 tarihinde Boğuntu Köyü Anamur/Mersin’de gerçekleştirildi. 

0-6 yaş çocuk sahibi olan katılımcılara proje kapsamında bir doktor ve hemşirenin danışmanlığında 0-6 yaş grubu çocukların sağlık taramaları, aşı takvimleri ve sağlıklı beslenme konularında  bilgilendirme yapıldı.  Program, Eğitmen Bedia Cicioğlu danışmanlığında evde çocuklarla daha kaliteli zaman geçirebilmeyi konu alan atölye çalışmasıları ile devam etti.  Programın sonunda Akfen Otluca HES İşletme Müdürü İlhami Gökkoca Akfen HES işletmesinin yapmış olduğu santral ile ilgili bilgilendirme yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Aziz Dağıstan ve  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Mercan da programı ziyaret etti.

26 kişinin katıldığı çalışma TİKAV Genel Sekreteri Özlem Gül Hadımoğulları’nın  katılımcılara sertifikaları ve hem çocuklar hem anneler için hazırlanan hediye paketlerini takdim etmesiyle son buldu.