;

10 Aralık 2015 – Aile İçi İletişim Paneli  

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ile Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği’nin (MIP) 2015 yılı ortak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, 10 Aralık 2015 tarihinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Büyük Toplantı Salonunda Aile İçi İletişim Paneli düzenlendi.

Program, Yazar İpek Ongun’un söyleşi ile başladı. Moderatörlüğünü Akfen Holding Finans Koordinatörü Gülbin Uzuner Bekit’in yaptığı panel programı ile devam etti. Panele konuşmacı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürü Çiğdem Göllü, Avukat Neriman Özdemir, Özel Şirket Yöneticisi Ufuk Özen ve Öğrenci Mehmet Daş katıldı. Halka açık olarak yapılan panelde, aile üyeleri arasında sağlıklı bir iletişim sürecinin temelini oluşturan aile içi empati, aktif dinleme, iletişimi engelleyen faktörler, saygının önemi, aile ilişkilerinde saydamlık ve güven ortamı, eşler arasında anlayış ve davranış bütünlüğü, ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişimin geliştirilmesi ile ergenlik süreci gibi konular tartışıldı. 

Halka açık olarak yapılan panele; Mersin Vali Yardımcıları Aylin Kırcı Duman ve Cemal Yıldızer ile TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, MIP Finans Grup Müdürü Yüksel Nuri Peker  ile birlikte il ve ilçe protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.