;Dr. Nafiz TURGUT 

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı

Deniz Harp Okulu Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Dr. Nafiz TURGUT; çeşitli gemilerde Komutanlık görevleri sonrasında Deniz Harp Okulu’nda yöneticilik ve eş zamanlı olarak meslek dersleri öğretim üyeliği; Deniz Kuvvetleri Personel Başkanlığı’nda performans değerlendirme, kariyer planlama, personel yönetim ve bilgi destek sistemleri alanlarında yöneticilik yapmıştır. Bu süre zarfında 4 yıl süreyle “Değişim Yönetimi Projesi”ni yönetmiştir.

Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Hacettepe Üniversitesi’nde, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Yüksek Lisans derecesini Selçuk Üniversitesi’nde almıştır. Tez çalışmalarını “Yetkinliğe Dayalı Performans Değerlendirmesi” ve “Yönetsel Süreçte Kurumsal Sosyal Sorumluluk” konularında tamamlamıştır. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) bünyesinde İnsan Kaynakları Meslek Standartları doğrultusunda hazırlanan Ulusal Yeterliliklerin oluşturulmasında danışmanlık, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (TOBB ETÜ SEM)’nde yürütülen Proje Uygulamalı İnsan Kaynakları Yönetimi Programı’nda eğitmenlik yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında OYAK Temsilciler Kurulu ve Genel Kurul Üyeliklerinde bulunmuştur.

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Eğitmenliğinin yanı sıra Eğitmen Değerlendirme Komitesi Üyesi ve Türkiye Mükemmellik Ödülü Değerlendiricisidir. 2016-2018 dönemi KALDER Denetleme Kurulu Üyeliği sonrasında halihazırda 2018 yılından beri Etik Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) İç Anadolu Şubesi’nde 2014-2017 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, sonrasında ise 2017 yılından itibaren Denetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 2013-2021 yılları arasında Akfen Holding A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü ve İdari Direktör olarak görev almış ve aynı zamanda Uluslararası Gençlik Ödülü Programı-TÜRKİYE Denetim Komitesi’nde Denetim Komitesi Başkanlığı’nı yürütmüştür.

Dr. Nafiz TURGUT, 1 Şubat 2022 tarihi itibarı ile Uluslararası Gençlik Ödülü Programı-TÜRKİYE Ulusal Komite Başkanı ve 1 Aralık 2022 tarihi itibari ile Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.