;

02-10 Eylül 2012 – Ortak Dilimiz Renkler Projesi

TİKAV bursiyerleri, ‘Ortak Dilimiz Renkler Projesi’ kapsamında Kazanlı İlkokulunun tadilatını tamamlayarak, iş dünyasından üst düzey isimlerin katıldığı bir törenle yetkililere teslim etti. 

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) bursiyerleri, 2 Eylül 2012’de başlayan ‘Ortak Dilimiz Renkler Projesi’ kapsamında bakımını üstlendikleri Mersin’in Akdeniz Kaymakamlığına bağlı Kazanlı İlkokulu’nun onarım, boya ve badanasını tamamladı. Bu proje ile okulun sınıf kapıları, perdeleri, dolapları, öğretmen masaları ve öğretmen koltukları yenilenip çatı ve bahçe duvarları onarıldı. MIP tarafından da okula bilgisayar bağışı yapılıp elektrik tesisatı kontrol edildi.

  

02-08 Eylül 2012 Bireysel Okuma Programı

TİKAV bursiyerlerinin katılımıyla Mersin Merkez Öğretmen Evi’nde TİKAV Proje Asistanları Ezgi Durak ve Soner Çakı yönetiminde Bireysel Okuma Programı geçekleştirildi. Bursiyerler, bu program kapsamında okudukları üç kitap arasından seçtiğimiz bir kitabının sunumunu yaptılar. 

      

8 Eylül 2012 – MIP Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Tas ile Söyleşi

TİKAV bursiyerleri ve MIP Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Tas katılımı ile Mersin Merkez Öğretmen Evi’nde akşam yemeği düzenlendi ve söyleşi gerçekleştirildi.

      


8 Eylül 2012 – Mersin Kültür Gezisi

TİKAV Burisyerleri Ortak Dilimiz Renkler Projesi kasamında Mersin ilinde bulunan Ayaş Elaiussa Sabaste Antik kenti, Kız Kalesi, Mersin Sahili, Astım Mağarası ile Cennet Cehennem mağarasını ziyaret etti.

      


7 Eylül 2012 – Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan ile Söyleşi

TİKAV bursiyerleri ve Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan katılımı ile Mersin Merkez Öğretmen Evi’nde akşam yemeği düzenlendi ve söyleşi gerçekleştirildi.