;


Sultan YILMAZ


       TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı     

  

01.12.1950 yılında İskenderun’da doğan Sultan Yılmaz, İlköğretimini İskenderun’da, orta öğretimini İstanbul Çamlıca Kız Lisesi’nde ve yükseköğretimini Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde tamamlamıştır. TODAİE’de “Organizasyon ve Metod Uzmanlığı” eğitimi almış, çeşitli araştırma geliştirme programlarını tamamlamıştır.


Çalışma hayatına özel sektörde muhasebe memuru olarak başlamış daha sonra TRT Ankara Radyosu’nda memur, raportör ve araştırmacı olarak çalışmıştır. 35 yıllık çalışma hayatının 21 yılı TBMM’de “ Yönetimi Geliştirme ve Eğitim Uzmanı” olarak geçmiş ve 2005 yılı yazı, O’nu, hayatının üçüncü evresiyle tanıştırmış, emekliler ailesinde yerini almıştır.

Evli, iki çocuk ve dört torun sahibi Sultan Yılmaz’ın hayatında sosyal çalışmalar her zaman yer almıştır. Çalışarak çocuklarını büyüttüğü dönemlerde de  gönüllü kuruluşların yönetimlerinde çalışacak  zaman ve enerji bulmuştur. “Gönüllülük işlerine zamanım yok” diyenleri anlamakta zorluk çekmektedir. Sevgi, istek ve planlı yaşamanın enerjiyi yükselttiğine inanmaktadır.


12 yıl TİKAV Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 18 yıl TİKAV tarafından temsil edilmekte olan Uluslararası Gençlik Ödülü - Türkiye (DOEIA) Ulusal Komite Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen TİKAV Yönetim Kurulu Üyesidir..

 

      ÜYELİKLER

·         Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Yönetim Kurulu Başkanı, Ankara, Türkiye

·       Gençlik Ödülü Derneği Kurucu Üyesidir (2003) ve Dernek fesh edilinceye kadar 9 yıl Genel Başkanlığını yapmıştır.  Ankara, Türkiye

·         Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi Kurucusu (1987) ve üyesi, Ankara, Türkiye 

·         Kadın ve Gençlik Platform Derneği Kurucusu (2000) ve Üyesi, Ankara, Türkiye

·         Çamlıca Kız Liseliler Derneği Genel Merkez Üyesi, Ankara, Türkiye

·         Ankara Çoksesli Müzik Derneği Üyesi, Ankara, Türkiye

·        Türk Kadınını Güçlendirme Vakfı Genel Kurul Üyesi, İstanbul, Türkiye

·         TBMM Personeli Derneği, Ankara,

·         Türkiye Türk Anneler Derneği Üyesi, Ankara, TürkiyeNOT: 1. Türk Anneler Derneği ve TBMM Personeli Derneği dışında üyesi olduğu tüm kuruluşların yönetim kurullarında dönem dönem görev almıştır (1978 – Devam ediyor).