;

Ulusal Projeler

Tasarruf Evimizde Gelecek Elimizde Projesi

2020'de TİKAV koordinatörlüğünde, Türkiye'de toplam 27 farklı lokasyonda aktif Güneş, Rüzgar ve Hidroelektrik Santral işletmesi bulunan Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde Tasarruf Evimizde Gelecek Elimizde Projesi” hayata geçireceğiz. Proje kapsamında, Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. içerisindeki aktif işletme altında 27 farklı mahalle / köyde seminerler düzenlenecektir. Bu seminerlerde kırsal bölgede yaşayan kadınları, enerji türlerinde maliyet yüksek olan elektrik enerjisinin; akıllı ve bilinçli kullanımı konusunda bilgilendirerek hem ev ekonomisine hem de ülkenin ve dünyanın ekolojik dengesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.
Hijyen Sağlıktır Projesi

2019'da TİKAV koordinatörlüğünde, Türkiye'de toplam 26 farklı lokasyonda aktif Güneş, Rüzgar ve Hidroelektrik Santral işletmesi bulunan Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde “Hijyen Sağlıktır Projesi” hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında, Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. içeriğinde aktif işletmelerin 26 farklı mahalle / köyde seminerler düzenlenmiştir. Bu seminerlerde kırsal bölgede yaşayan ve beden gücü ile çalışan ekonomik sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için gerekli olan vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirmek amaçlanmıştır. 
Önce Sağlık Projeleri

2018'de TİKAV koordinatörlüğünde ve Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde hayata geçirilen “Önce Sağlık Projesi” Türkiye'de 17 farklı lokasyonda uygulanmıştır. Sözlü lokasyonlar Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.'ye bağlı aktif Hidro Elektrik Santralleri ve Güneş Enerjisi Santrallerinin kırsal kesimden oluşur. Proje ile kırsal bölgede yaşayan kadınlara ilkyardım, temel sağlık, kadın hastalıkları ve organ bağışlama ile ilgili uygulamalı seminerler içerir. 

Evde Okullu Olduk Projesi

TİKAV koordinatörlüğünde ve Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde burada “Evde Okullu Olduk Projesi” Türkiye'de 15 farklı lokasyonda uygulanmıştır. Sözlü lokasyonlar Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.'ye bağlı aktif Hidro Elektrik Santralleri ve Güneş Enerjisi Santrallerinin kırsal kesimden oluşur. 0-6 yaş aralığındaki proje geliştirme 0-6 yaş aralığındaki proje geliştirme 0-6 yaş grubu.

Annem ve Ben Projesi

Ankara Şubesi “Annem ve Ben Projesi” ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören çocuklara ve hala refakat eden annelerine destek için bilincini seçin amaçlanmıştır.